O szkole

Od września 2020r. zgodnie ze zminami ustawowymi  szkoła zmieniła nazwę na Prywatną Szkołę Policealną w Szczecinku. Działamy i zmieniamy rynek pracy  już od 1998r.  Jako zespół -wtedy ludzi  ,, młodych, odważnych i potrafiących zaryzykować Dorota Kolasiński, Roman Kolasiński oraz Artur Gałęski z Nowogardu mieliśmy marzenia.  Dzięki otwartości władz i odwadze Mojej Mamy Stanisławy Balcerzak szkoła powstała. Piszę o historii, która zaznaczona jest marzeniem, realizacją i życzliwością osób. Przez ten okres poznaliśmy wielu wspaniałych nauczycieli,słuchaczy wraz z rodzinami. Uczestniczyliśmy w ich życiu a Oni w naszym.

Od początku mieścimy się w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinku. Od 20 lat posiadamy uprawnienia szkoły publicznej.

Pierwszym jej Dyrektorem do lutego 2007 roku była pani  mgr Grażyna Herchel- Szeremeta , wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży, wicedyrektor SP-7 w Szczecinku. Obecnie szkoła prowadzona jest przez Dorotę Kolasiński oraz wicedyrektora Danutę Korpal.

Słuchaczami naszej szkoły były osoby  też odważne, otwarte na wysiłek i zmianę siebie , które ukończyły szkołę średnią i zdecydowały się na zdobycie wybranego zawodu.Niektóre z nich z sukcesem ukończyły nawet kilka kierunków.

W szkole na przestrzeni lat zawsze proponowaliśmy kierunki zgodne z trendami dużych miast i potrzeb rynku lokalnego.Były to zawody z branży biurowej , ochroniarkiej, ekonomicznej,pocztowej  i informatycznej potem doszły zawody medyczne terapeuta zajeciowy,opiekun medyczny,technik masażysta czy opiekunka dziecięca a teraz higienistka stomatologiczna. Do tej pory szkołę ukończyło ponad 600 osób.

Naszym celem jest oprócz wykształcenia osoby tak, aby zdała egzamin OKE w Poznaniu, pokazanie jej wewnetrzego piękna jakie posiada i pomoc w jego rozwoju.

Uzyskujemy to poprzez pracę z  fachową kadrą w atmosferze dopingowania do nauki ,życzliwości i wyrozumiałości. Pomagamy odkrywać zdolności, kształtujemy charakter i  umiejętności osobiste i zawodowe . Razem przekraczamy granice nowego nietuzinkowego spojrzenia na siebie i innych w perspektywie czasu, pokoleń i godności osobistej i zawodowej kobiety i meżczyzny.

W zdobyciu zawodu

nie ma górnej granicy wiekowej

W zdobyciu piękna wewnętrznego-  też

11 zasad uczącej się osoby :

1. Uczę się dla Siebie, aby być świadomym swojej wartości ,
  2. Uczę się, dla rozwoju mojej Ojczyzny, bo jestem jej teraz potrzebny,
  3. Uczę się być gotowym do wyzwań i zmian- nawet jeśli coś mnie zaskoczy-lepiej/gorzej poradzę sobie ,
  4. Uczę się, aby być mobilnym na rynku pracy-jestem otwarty na nowości ,
  5. Uczę się, bo chcę  mieć pracę, utrzymać ją i być coraz lepszym i awansować,
  6. Uczę się, aby ludzie mnie szanowali,
  7. Uczę się ,bo odkrywam Świat i Siebie na Planecie Ziemia,
  8. Uczę się ,bo coraz bardziej poznaję współistnienie,
  9. Uczę się, bo Jestem ciekawski,
  10. Uczę się ,aby realizować finansowo swoje marzenia i cele.
  11. Uczę się budować w Sobie- JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.