WITAJ! NA STRONIE PRYWATNEJ SZKOŁY POLICEALNEJ

Technik Usług Kosmetycznych / 2 lata

Piękny zawód i finansowo atrakcyjny

Nauka trwa 2 lata i prowadzona jest w formie zaocznej

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym zawodzie ( zrealizowanego na potrzeby ORE)

To zawód nowoczesnych potrzeb. Dla kobiet bycie zadbaną i wizerunkowo atrakcyjną jest naturalnym dążeniem wynikającym z naszej kobiecości.My potrzebujemy piękna jak tlenu a sfera kosmetycznych zabiegów jest jednym z jej podtrzymujących przejawów.Dlatego, jest to zawód teraźniejszości i przyszłości, dający wolność finansową i elastyczność czasową.

+ jest wykorzystanie jej przez całe życie zawodowe i prywatne.

Nauczane przedmioty :

a)przedmioty teoretyczne zawodowe:

b)przedmioty realizowane w formie zajęć praktycznych:

PRAKTYKA ZAWODOWA jest w klasie  I na 2 semestrze i w klasie II na IV semstrze.

W trakcie IV semestru nauki przystępujecie Państwo u nas do egzaminu organizowanego przez OKE w Poznaniu z kwalifikacji FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

UWAGA to nasza radość mamy bardzo wysoką zdawalność na tym egzaminie. SUPER

Nauka prowadzona jest w formie zaocznej. Zajęcia są prowadzone co drugi piątek,sobotę i niedzielę ( piątek od 16.00  do 20.00, sobota od 8.00 do 17.00,niedziela od 8.00 do 13.00)

Mamy bardzo dobrą kadrę pedagogiczną złożoną z fachowców praktyków oddanych swojej pracy i słuchaczom. Co ważne w tym zawodzie, to nauka albo potrzymanie w słuchaczach  naturalnej wrażliwości i otwartości na drugiego/klienta - oni to potrafią.

Zajęcia prowdzone są w dobrze wyposażonej pracowni zajęć praktycznych.

Kształcenie realizowane w oparciu o program nauczania MEN, kładący nacisk na praktyczne umiejętności zawodowe - więcej godzin zajęć praktycznych ,na praktykach  kontakt z klientem zewnętrznym , wyjazdy do Poznania na targi kosmetyczne .Po ukończeniu nauki absolwent przygotowany jest do sprostania wymaganiom klientów nowoczesnych salonów kosmetycznych. Nasi absolwenci prowadza już samodzielnie zakłady kosmetyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAM osoby, które posiadają wykształcenie średnie – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum – nie potrzebna jest matura. Mogą to być  również osoby z wyższym wykształceniem.

Zapisz się online lub osobiście ( po otwarciu szkół )

Wymagane dokumenty:

• świadectwo szkoły średniej w oryginale,
  • 1 zdjęcie  dla osób do 26r.ż
  • podanie (druk można wypełnić ONLINE albo na miejscu w szkole ( po zniesieniu zakazu nauki na odległość )
  • do wglądu na miejscu dane z dowodu osobistego
  • zaświadczenie o przydatności do zawodu od lekarza medycyny pracy (my dajemy skierowania na bezpłatne badania na ul.Polnej)

W naszej szkole uczymy:

- oferowania usług z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegów z zastosowaniem czynników fizykalnych.

- udzielania Klientowi podczas wizyty w salonie kosmetycznym porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem w warunkach domowych.

- udzielania porad w zakresie stylizacji i wizażu, gdzie klient otrzymuje wyczerpujące wskazówki na temat rodzaju makijażu oraz sposobów jego wykonania, dopasowaniu formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków.

- uwrażliwienie ,że równie ważnym elementem pracy kosmetyczki jest skorelowana współpraca z lekarzem dermatologiem, polegająca na wspomaganiu terapii i przynosząca wymierne efekty w trakcie leczenia chorób skóry gładkiej, owłosionej oraz przydatków skórnych.

Zostają technikiem usług kosmetycznych możesz pracować w :

• gabinetach kosmetycznych
  • wykonywanie usług na własny  rachunek
  • salonach odnowy biologicznej
  • jako wizażysta
  • jako  doradca ds. sprzętu i materiałów w hurtowniach

NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKOWEJ !!!!!

każda z Nas chce być piękna do końca ...

Podziel się tym z innymi