Technik Usług Kosmetycznych / 2 lata

NABÓR wrzesień 2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym zawodzie ( zrealizowanego na potrzeby ORE)

Nauka trwa 2 lata.

Nauczane przedmioty to:

a) teoretyczne :
-bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym
-podstawy anatomii i fizjologii
-podstawy dermatologii
-kosmetyka
-preparatyka kosmetyczna
-podstawy fizykoterapii
-podstawy zdrowego żywienia
-język obcy zawodowy
-komunikacja społeczna i podstawy marketingu
-informatyka w kosmetyce

b) praktyczne :
-pracownia makijażu i stylizacji
-pracownia masażu kosmetycznego
-pracownia kosmetyki twarzy
-pracownia kosmetyki ciała
-pracownia kosmetyki dłoni i stóp
-pracownia fizykoterapii
-p
ierwsza pomoc przedmedyczna

Na ul. Karlińskiej 15 mamy dobrze wyposażohne sale lekcyjne dzięki którym możemy Państwa świetnie przygotować praktycznie w zawodzie.

Praktyka zawodowa jest w semestrze 2 i 4 . Na 4 semestrze odbędzie się  również organizowany przez OKE w Poznaniu  egzamin  zawodowy z kwalifikacji FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

Nauka trwa 2 lata i prowadzona jest w formie zaocznej

Zajęcia są prowadzone co drugi piątek,sobotę i niedzielę  ( piątek od 16.00  do 20.00, sobota od 8.00 do 17.00,niedziela od 8.00 do 13.00)

Mamy bardzo dobrą kadrę pedagogiczną złożoną z fachowców praktyków oddanych swojej pracy i słuchaczom. Co ważne w tym zawodzie, to nauka albo potrzymanie w słuchaczach  naturalnej wrażliwości i otwartości na drugiego/klienta - oni to potrafią.

Zajęcia prowdzone są w dobrze wyposażonej pracowni zajęć praktycznych.

Technik usług kosmetycznych to zawód z wielką przyszłością ! Coraz bardziej zwiększająca się świadomość społeczna, że zadbane ciało to nie tylko sama estetyka, ale także i zdrowie, skutkuje tym, że wzrasta popyt na fachowe usługi związane z kosmetyką pielęgnacyjną, upiększającą i leczniczą. Daje to ogromne możliwości rozwoju zawodowego osobom decydującym się na kształcenie w tej dziedzinie. Podczas nauki w szkole zdobędziecie Państwo wiedzę i umiejętności umożliwiające Wam nie tylko wykonywanie określonych zabiegów z dziedziny szeroko rozumianej kosmetyki, ale także poznanie środków, materiałów i urządzeń do ich wykonania. Ich bazą będzie wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii i kosmetologii. Nie bez znaczenia będą też wiedza i umiejętności z zakresu kontaktowania i komunikowania się interpersonalnego, co w przypadku tego zawodu i bezpośredniej pracy z klientem ma ogromne znaczenie. Łatwiejsze odnalezienie się po ukończeniu szkoły na rynku pracy pomoże Państwu także wiedza o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, bezpieczeństwie i higienie pracy, czy też podstawowych przepisów regulujących sprawy zatrudnienia.

Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu technika usług kosmetycznych będziecie mieć Państwo szeroki wybór jednostek, które zatrudniają osoby z tym właśnie wykształceniem. Należą do nich np. małe gabinety kosmetyczne, które możemy spotkać także na osiedlach mieszkaniowych, ekskluzywne duże salony specjalistyczne, ośrodki SPA zlokalizowane w hotelach czy resortach wypoczynku i rekreacji, salony odnowy biologicznej oraz firmy trudniące się działalnością handlową, obsługującą materiałowo i sprzętowo wszystkie jednostki branży kosmetycznej. Duża część absolwentów tego kierunku decyduje się także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

SERDECZNIE ZAPRASZAM osoby, które posiadają wykształcenie średnie – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum – nie potrzebna jest matura. Mogą to być  również osoby z wyższym wykształceniem.

Zapisz się online lub osobiście

• świadectwo szkoły średniej w oryginale,
• 1 zdjęcie do legitymacji dla osób do 26r.ż
podanie (druk można wypełnić ONLINE albo na miejscu w szkole)
• do wglądu na miejscu dane z dowodu osobistego
zaświadczenie o przydatności do zawodu od lekarza medycyny pracy (my dajemy skierowania na bezpłatne badania na ul.Polnej)

NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKOWEJ !!!!!

każda z Nas chce być piękna do końca ...

Podziel się tym z innymi