Technik Administracji / 2 lata

NABÓR wrzesień 2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym zawodzie :

To bardzo ciekawy zawód uczący czytania przepisów i poruszania się w administacji państwowej.

W trakcie nauki poznacie Państwo:

a)przedmioty teoretyczne:
-bezpieczeństwo i higiena pracy w administracji
-ekonomiczne podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw
-organizacja pracy biurowej
-podstawy prawa administracyjnego
-podstawy prawa cywilnego
-podstawy prawa pracy
-podstawy prawa finansowego
-język angielski zawodowy

b) prezdmioty praktyczne:
-pracownia pracy biurowej
-postępowanie w administracji

Nauka kończy się egzaminem organizowanym przez OKE z kwalifikacji : Obsługa klienta w jednostkach administracji EKA.01.

Mamy bardzo dobrą kadrę nauczycieli- fachowców praktyków,którzy lubią to co robią i lubią ludzi z którymi dzielą się swoją wiedzą.Dzięku temu nasza szkoła ma wysoką zdawalność na państowych egzaminach zawodowych OKE.

W szkole policealnej naukę mogą podjąć osoby, które posiadają wykształcenie średnie – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum –nie potrzebna jest matura. Zapraszamy równiez osoby z wyższym wykształceniem rozszerzenia umiejętności.

Jak powiedziałam kierunek prowadzony jest w formie zaocznej i trwa 2 lata.

Nauka odbywa się  tylko co drugi piątek,sobotę i niedzielę ( piątek od 16.00 do 20, sobota od 8.00 do 17.00, niedziela 8.00 - 13.00).

Technik Adminstracji

Po ukończeniu nauki w tym zawodzie zostaniecie Państwo profesjonalistami  w szeroko rozumianej pracy administracyjnej  w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej, zarówno samorządowych jak i państwowych oraz przedsiębiorstwach prywatnych. Między innymi zdobędziecie Państwo wiedzę i umiejętności dotyczące sporządzania i obiegu dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, obsługi interesantów, sporządzania analiz, sprawozdań i dokumentów finansowych, kierowania niewielkim zespołem pracowników, dokonywania właściwej oceny danych statystycznych, przedsiębiorczości oraz prowadzenia własnego biznesu. Zostanie Państwu także przekazana praktyczna znajomość wykonywania prac biurowych z użyciem niezbędnego do tego sprzętu.

Absolwenci tego kierunku uzyskują możliwość podjęcia zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej, przedsiębiorstwach prywatnych, bankach, sądach, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, działach kadrowo-płacowych i księgowych różnych jednostek sektora publicznego i prywatnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY zapisz się  online lub osobiście

• podanie (druk można wypełnić na miejscu w szkole lub pobrać ze strony szkoły,
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej – oryginał
  • 1 zdjęcie do legitymacji do 26r.ż
  • do wglądu na miejscu dowód osobisty

KURS : sekretarka medyczna

okres kształcenia 30 godz.

program zajęć:
-prowadzenie dokumentacji medycznej oraz informowanie o niej pacjentów i personel medyczny;
-prowadzenie korespondencji medycznej jednostki organizacyjnej;
-gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie informacji o pacjentach;
-planowanie i organizowanie pracy własnej i przełożonego;
-obsługa sprzętu biurowego;
-współpraca z jednostkami organizacyjnymi zakładu opieki zdrowotnej oraz instytucjami zewnętrznymi;
-wspólpraca z pacjentami i ich rodzinami /opiekunami;
-przestrzeganie przepisów BHP i ppoż.

Dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie EKA.01 uprawnia absolwenta do podjęcia pracy w :

•  instytucjach  administracyjnch  i samorządach  terytorialnych
  •  podmiotach  gospodarczych
  •  organach  organizacji społecznych
  •  organizacjach  europejskich
  •  firmach  ubezpieczeniowych
  •  firmy medyczne po  dodatkowym kursie
  •  bankach
  •  urzędach  skarbowych
  •  doradztwo w  pisaniu  podań i pism

NIE MA GÓRNEJ GRANICY WIEKOWEJ