Opiekun Medyczny / 1,5 roku

Absolutna NOWOŚĆ od  września 2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym zawodzie (zrealizowany przed rozszerzeniem uprawnień) :

NOWY OPIEKUN MEDYCZNY

trwa 1,5 roku i prowadzona jest w formie stacjonarnej

Zawód ze wziększonymi uprawnieniami medycznymi !!!!!!
Informacje na temat zwiększonych uprawnień medycznych znajdziecie Państwo klikając w link: nowa podstawa programowa

PRZEDMIOTY :
*Zabiegi i czynności medyczne,
*Teoretyczne podstawy wykonywania wybranych czynności z zakresu opieki medycznej,
*Język angielski, Język niemiecki
*Planowanie  i organizowanie czynności higienicznych i pielęgnacyjnych dla osoby chorej i niesamodzielnej,
*Język migowy,
*Kompetencje społeczne i personalne oraz organizacja pracy małych zespołów oraz podstawy psychologii,
*Podstawy opieki nad osobą chorą i niesamodzielną oraz podstawy opieki medycznej,
*Rozpoznawanie problemów opiekuńczych i medycznych w opiece nad osobą chorą i niesamodzielną,
*Pracownia  czynności higienicznych i pielęgnacyjnych,
*Planowanie, organizowanie i wykonywanie czynności opiekuńczych dla osoby chorej i niesamodzielnej z uwzględnieniem opieki nad osoba z demencją,
*Wykonywanie czynności opiekuńczych dla osoby chorej i niesamodzielnej,
*Podstawowe zagadnienia aktywizacji przyłóżkowej osoby chorej i niesamodzielnej,
*Wykonywanie czynności w przyłóżkowej aktywizacji z wykorzystaniem elementów gimnastyki osiowo-symetrycznej w trzech płaszczyznach jednocześnie SOS 3D- metoda Hoppe,
*Wykonywanie wybranych czynności z zakresu opieki medycznej,
*Bezpieczeństwo i higiena pracy z elementami pierwszej pomocy.
*Praktyka zawodowa realizowana jest w II i III semestrze.

Na ul. Karlińskiej 15 mamy dobrze wyposażone sale lekcyjne, dzięki którym możemy Państwa świetnie przygotować praktycznie w zawodzie.

ZAPRASZAMY I CZEKAMY NA CIEBIE
    NIE MA GRANICY WIEKOWEJ!

strona internetowa branżowa :

Nauka trwa 1,5 roku prowadzona jest w formie stacjonarnej.Zajęcia są prowadzone co każdy piątek,sobotę i niedzielę ( piątek od 16.00 do 20.00, sobota od 8.00 do 17.00,niedziela od 8.00 do 13.00)

Mamy bardzo dobrą kadrę nauczycieli- fachowców praktyków,którzy lubią to co robią i lubią ludzi z którymi dzielą się swoją wiedzą.Dzięku temu nasza szkoła ma wysoką zdawalność na państowych egzaminach zawodowych OKE. Mamy wspaniale wyposażoną pracownię.

Na II  i III semestrze macie Państwo praktyki zawodowe. Jeśli Państwo pracujecie w zawodzie, to możecie być z nich zwolnieni.

W trakcie III semestru nauki przystępujecie u nas do egzaminu organizowanego przez OKE w Poznaniu w kwalifikacji MED.14 Świadzenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.

UWAGA to nasza radość mamy 100% zdawalność na egzaminach z tej kwalifikacji. SUPER

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  zapisz się osobiście (po otwarciu szkół )  lub online

°świadectwo szkoły średniej w oryginale,
°nie ma granicy wiekowej
°dla osób które korzystają  ze zniżki na PKP ( do 26 r. ż ) potrzebne jest 1 zdjęcie do legitymacji
°druk podania  można wypełnić ONLINE albo na miejscu w szkole
°do wglądu na miejscu dane z dowodu osobistego
°zaświadczenie o przydatności do zawodu od lekarza medycyny pracy

Charekterystyka zawodu:

Opiekun medyczny to zawód bardzo potrzebny wobec ciągle zwiększającej skali potrzeb, jakie wywołuje dzisiejsza sytuacja demograficzna w Polsce, ale i innych krajach europejskich. Coraz bardziej starzejące się społeczeństwo skutkuje stałym powiększaniem się liczby osób, które wymagają opieki, pielęgnacji oraz pomocy medycznej. Specjalistycznie wykonywane usługi zabezpieczające bezpieczne oraz godne funkcjonowanie podopiecznych i pacjentów podczas chorób obłożnych, czy też innych stanów i chorób wywołujących brak samodzielności są dziś podstawą zaspokajania ich potrzeb bio-psycho-społecznych. Stąd też specjalistycznie wykształcona kadra w tym zawodzie jest dziś niezbędnym wsparciem dla nich, jak i dla innych zawodów medycznych, uczestniczących w procesie leczenia, opieki i pielęgnacji. Od września 2021 rozszerzono zakres tematyczny kształcenia opiekunów medycznych, przedłużono cykl kształcenia oraz zwiększono liczbę godzin dydaktycznych, aby podnieść ich kwalifikacje zawodowe i tym samym odciążyć kadrę pielęgniarską od wykonywania niektórych usług medycznych. Po ukończeniu szkoły i pozytywnym przystąpieniu do egzaminu zawodowego uzyskacie Państwo kwalifikację zawodową MED.14 tj. świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.

Jako specjaliści w wykonywaniu tych usług będziecie Państwo mogli zdobyć zatrudnienie wielu rodzajach jednostek zajmujących się opieką, pielęgnacją, ale także leczeniem, do których należą miedzy innymi: szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, domy pomocy społecznej, punkty pobrań materiałów laboratoryjnych, hospicja, prywatna i publiczna opieka środowiskowa. Uzyskane przez Państwa kwalifikacje będą uprawniać również do podjęcia pracy w tym zawodzie w krajach Unii Europejskiej, zgodnie z prawem obowiązującym w danym kraju.