Higienistka Stomatologiczna- 2 lata

NABÓR WRZESIEŃ 2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu o tym zawodzie

ttps://www.youtube.com/watch?v=quM2PaqGF-U

To nowoczesny zawód i bardzo potrzebny na rynku usług stomatologicznych. Daje poczucie dużej samodzielności finansowej a dla ciekawych innych kultur, nowych technologii i większych zarobków da wolność zatrudnienia. Warto więc inwestować w swoje umiejętności językowe i kompetencje zawodowe.  Warto się uczyć czegoś innego co zmieni persektywę życia.

Charakterystyka zawodu

Higienistka stomatologiczna samodzielnie na zlecenie lekarza dentysty przeprowadza badanie jamy ustnej, wykonuje zabiegi higieniczne (usuwanie złogów nazębnych, lakierowanie, lakowanie, piaskowanie, wybielanie zębów oraz inne zabiegi profilaktyczne). Ważną częścią wykonywania zawodu higienistka stomatologiczna jest działalność profilaktyczno-edukacyjna, która może być prowadzona zarówno w gabinecie dentystycznym jak i w różnych środowiskach. Jednym z zadań zawodowych jest czynna asysta podczas zabiegów w różnych dziedzinach stomatologii, m.in. ortodoncji, chirurgii, implantologii.

Absolwenci w zawodzie higienistka stomatologiczna znajdują zatrudnienie w gabinetach, poradniach i klinikach dentystycznych prowadzonych przez jednostki prywatne bądź publiczne. Posiadają przygotowanie do pracy w gabinetach o różnych specjalnościach stomatologicznych, ponadto w specjalistycznych laboratoriach inżynierii dentystycznej, jak również wszelkich instytucjach państwowych, samorządowych, społecznych i innych zajmujących się promocją i ochroną zdrowia, a także profilaktyką medyczną.

W trakcie nauki poznacie Państwo przedmioty:

a) teoretyczne: bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym;organizacja ochrony zdrowia;pierwsza pomoc w zagrożeniach zdrowia i życia;anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia;język migowy zawodowy;język angielski zawodowy ;podstawy działalności zawodowej higienistki dentystycznej;Materiały i leki w stomatologii;edukacja i promocja zdrowia jamy ustnej

b)praktycze: pracownia działalności zawodowej higienistki dentystycznej;pracownia organizacji gabinetu i stanowisk pracy lekarza i higienistki;pracownia farmakoterapii stomatologicznej;Pracownia i technik wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych w stomatologii

Na ul. Karlińskiej 15 mamy dobrze wyposażone sale lekcyjne, dzięki którym możemy Państwa świetnie przygotować praktycznie w zawodzie.

Nauka trwa 2 lata.

Ze względu na wymogi MEN zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają  się w formie stacjonarnej  zmniejszonej z 5 na 3 dni w tygodniu piątek,sobota i niedziela ( piątek od 16.00 do 20.00, sobota od 8.00 do 17.00,niedziela od 8.00 do 13.00)

Na tym kierunku mamy trudno dostępną i bardzo dobrą kadrę nauczycieli- fachowców praktyków,którzy lubią to co robią i lubią ludzi z którymi dzielą się swoją wiedzą. Zajęcia odbywają się w pracowni i w gabinetach dentystycznych.

Na II i IV semestrze macie Państwo praktyki zawodowe. Jeśli Państwo pracujecie w zawodzie, to możecie być z nich zwolnieni.

W trakcie IV semestru nauki przystępujecie w szkole do egzaminu organizowanego przez OKE w Poznaniu w kwalifikacji MED. 02 Wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  zapisz się osobiście lub online w zakładce FORMULARZ

W szkole policealnej naukę mogą podjąć osoby, które posiadają wykształcenie średnie – mają świadectwo ukończenia liceum lub technikum – nie potrzebna jest matura. Mogą być także osoby z wykształceniem wyższym.

• świadectwo szkoły średniej w oryginale,
  • 1 zdjęcie  dla osób do 26r.ż
  • podanie (druk można wypełnić ONLINE albo na miejscu w szkole ( po zniesieniu zakazu nauki na odległość )
  • do wglądu na miejscu dane z dowodu osobistego