WITAJ! NA STRONIE PRYWATNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

O szkole

Prywatna Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w Szczecinku została założona  dla młodych ludzi, którzy z różnych powodów mają lub mieli  trudności w szkole dla młodzieży. Dzięki formie zaocznej i mniejszej ilości godzin młodzi bez problemu kończą szkołę. To co ja widzę , to radość po zaliczonych egzaminach , duma z siebie , oraz ,,apetyt" na naukę  u nas liceum albo w szkole branżowej.

Chodząc do nas KAŻDY i KAŻDA na rozdaniu świadectw odczuwa ulgę  z realizacji planu skończenia szkoły. Dla nas słuchacze stanowią diament, który po niewielkim oszlifowaniu rozbłyska cudownym blaskiem swojej wartości i piękna jakim może się podzielić z innymi .  Widzieć Wasz uśmiech to największa nagroda  dla nauczyciela w drodze życia ...       

Mały powrót do przeszłości.

Szkoła  powstała w wyniku przekształcenia w 2017r. z Prywatnego  Gimnazjum dla Dorosłych ,które zostało założone w 2009 r. przez Dorotę Kolasiński i  Romana Kolasińskiego.  Siedziba mieści się w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinku (Osiedle Zachód).

 Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i wydaje  państwowe świadectwa .

Słuchaczami naszej Szkoły Podstawowej mogą być osoby w wieku od 16 roku życia. Obecnie Szkoła prowadzi 7 i 8 klasę. W obu tych klasach można się kształcić w formie zaocznej - 2 razy w miesiącu po 2 dni ( piątki i soboty). W formie stacjonarnej  nauka przewidziana jest w każdy poniedziałek,wtorek i środę . Po tej nauce nasza młodzież objęta jest programen OHP w którym każdy czwartek i piątek zdobywają  na praktykach doświadczenie zawodowe .Mamy bardzo fajnych młodych ludzi, którzy odnajdują tu bardziej uporządkowany obraz samego siebie i realne do zdobycia cele. W czerwcu 2019r. szkołę ukończyli pierwski 8-klasiści. GRATULUJĘ

 W szkole kierujemy się zasadą budowania atmosfery życzliwości i otwartości, zapewniamy słuchaczom wykształcenie podstawowe , pomagamy odkrywać zdolności, kształtujemy charakter i umiejętności osobiste i zawodowe oraz wspieramy w przekraczaniu własnych granic i możliwości . Zależy nam ,aby nasi  młodzi ludzie stali się twórczymi i , prawymi  teraz i w przyszłości.  Jako szkoła stawiamy sobie wymagania, by nauczyciele pomogli słuchaczom odnaleźć pozytywną motywację do nauki, postawę pokory i wewnętrzej siły, nauczyli odwagi i cenienia wartości słowa i prawdy, pomogli tym, którzy z różnych przyczyn mają problemy .

W zdobyciu podstawowego wykształcenia  

nie ma górnej granicy wiekowej

W zdobyciu piękna wewnętrznego-  też

11 zasad uczącej się  u nas osoby :

 1. Uczę się dla Siebie, aby być świadomym swojej wartości ,
 2. Uczę się, dla rozwoju mojej Ojczyzny, bo jestem jej teraz potrzebny,
 3. Uczę się być gotowym do wyzwań i zmian- nawet jeśli coś mnie zaskoczy-lepiej/gorzej poradzę sobie ,
 4. Uczę się, aby być mobilnym na rynku pracy-jestem otwarty na nowości ,
 5. Uczę się, bo chcę  mieć pracę, utrzymać ją i być coraz lepszym i awansować,
 6. Uczę się, aby ludzie mnie szanowali,
 7. Uczę się ,bo odkrywam Siebie i Świat na Planecie Ziemia,
 8. Uczę się ,bo coraz bardziej poznaję współistnienie, 
 9. Uczę się, bo Jestem ciekawski,
 10. Uczę się ,aby realizować finansowo swoje marzenia i cele.
 11. Uczę się budować w Sobie- JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.