WITAJ! NA STRONIE PRYWATNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PROCEDURY  zachowania się dla Słuchaczy szkoły podczas pobytu w szkole w związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z COVID-19

1.Do szkoły słuchacz przychodzi zdrowy tzw. bez kataru, gorączki, kaszlu, bez objawów sugerujących grypę i podejrzenie zakażenia wirusem Sars.cov-2.

2.Nieobecność, zachorowanie zgłosić telefonicznie w sekretariacie szkoły lub przez   e-mail szkoły.

3.Po wejściu do szkoły obowiązkowo dezynfekujemy ręce w wyznaczonych do tego miejscach. Nos i usta zakrywamy maseczką.

4.Nie witamy się podając sobie dłoń, przytulając się, całując się .Obowiązuje przywitanie : łokieć w łokieć

5.Zachowujemy dystans społeczny min. 1,5 m pomiędzy osobami, nie gromadzimy się, jeśli to możliwe siadamy pojedynczo w ławkach.

6.Noszenie maseczek obowiązuje po wejściu do szkoły, na korytarzach, ciągach komunikacyjnych, w sekretariacie szkoły, pokoju nauczycielskim, pokoju dyrektora, toaletach i łazienkach.

7.Podczas trwania zajęć w klasach i przy zachowaniu odległości 1,5m nie ma obowiązku noszenia maseczki/przyłbicy.

8.W czasie zajęć korzystamy tylko z własnych przyborów ( długopis, linijka, kalkulator, podręczniki, zeszyty itp.)

9.Złe samopoczucie w czasie zajęć niezwłocznie zgłaszamy nauczycielowi prowadzącemu zajęcia.

10.Często wietrzymy sale lekcyjne, ale unikamy przeciągów.

11. Korzystamy z ciepłych napojów poprzez automat do kawy i herbaty.

12.Korzystamy tylko z własnych kubków, szklanek, talerzy, sztućców , które przynosimy na zajęcia i po zakończeniu zajęć zabieramy  je do domu. Nie mogą pozostać w szkole.

13.W szkole nie częstujemy się słodyczami, kanapkami  czy innym rodzajem jedzenia, picia itp.

14.Korzystajac z toalet zawsze deskę klozetową przecieramy przed i po ręcznikiem papierowym, następnie środkiem dezynfekującym. Zawsze po wyjściu z toalety myjemy dokładnie ręce.

15.W drodze do szkoły i ze szkoły środkiem komunikacji publicznej ( autobusy, busy, pociągi ) obowiązuje słuchaczy zakrywanie ust i nosa.

16.W trakcie przerwy słuchacze mogą pozostać w klasie , która jest wietrzona.

17.Staramy się unikać dotykania dłońmi okolic ust, nosa , twarzy.

18.Jeżeli czujesz się na sile nie korzystaj z poręczy wchodząc i schodząc ze schodów.

19. Drogi Słuchaczu Pamiętaj

Wirus jest niewidoczny ale widzi Ciebie

a pandemia wciąż trwa !!!!  Dbajmy o Siebie nawzajem

Dorota Kolasiński