temat pracy egzaminacyjnej z języka polskiego

Tematy na egzamin w piątek , godzina 16.00 – egzamin pisemny z j. polskiego.

Tematy będą udostępnione w classroom w zakładce zadania, ale będą dostępne także na stronie szkoły( tutaj )

Piszecie Państwo na jeden, wybrany temat- minimum 250 słów- a następnie przesyłacie prace na adres  kontakt@szkolaszczecinek.pl

Nie na google, nie na adres nauczyciela. Proszę prace przesłać w piątek w szkole będą wydrukowane i dostarczone nauczycielowi .

TEMATY :

1. Literatura minionych epok- pamiątka, morał czy dług? Interpretując wybrane utwory, rozważ stosowność podanych określeń.

2."Tylko to co ludzkie potrafi być prawdziwie obce." W. Szymborska. Literatura jako komentarz do dramatycznych wydarzeń XX wieku.

3.Dobro własne czy sprawy publiczne? Rozwiń temat, oceniając postawy wybranych bohaterów literatury dawnej i współczesnej.

Wszystkie prace muszą opierać się na materiale literackim ( lektury obowiązkowe). Proszę pamiętać, by praca była czytelna, zwłaszcza jeśli ktoś wysyła zdjęcie. Niektóre są nie do odczytania...

Życzę powodzenia.

M. Nowik

Drodzy Słuchacze

Na pracy egzaminacyjnej powinien być opis: imię i nazwisko, klasa, oraz jaki wybraliście temat .                                                                      napisaną pracę  możecie oddać ( do wyboru) :

1.przesyłając na stronę  internetową szkoły: kontakt@szkolaszczecinek.pl

2.przynieść do sekretariatu szkoły w godzinach pracy.