O szkole

Prywatne Liceum Ogólnokształcace Zaoczne dla Dorosłych w Szczecinku  pracuje dla ludzi młodych i ,,zawsze młodych" już od 20 lat. Jesteśmy po to, by rozwijać zdolności ,wiedzę i dumę z siebie dla tych którym łatwiej będzie to osiągnąć w systemie zaocznym.

Cudowne jest to ,że niewielkie popchnięcie we właściwym kierunku pomaga na nowo odkryć własny potencjał wiedzy i szacunku do siebie. Widzieć Wasz uśmiech to największa nagroda. Huraaa Część sztafety pokonana...

Mały powrót do przeszłości.

Szkoła działa i zmienia poziom wykształcenia i rynek pracy  już od 20 lat. Na samym poczatku jako zespół -wtedy ludzi  ,, młodych, odważnych i potrafiących zaryzykować Dorota Kolasiński, Roman Kolasiński oraz Artur Gałęski z Nowogardu mieliśmy marzenia. Dzięki otwartości władz i odwadze Mojej Mamy Stanisławy Balcerzak szkoła powstała. Piszę o historii, która zaznaczona jest marzeniem, realizacją i życzliwością osób. Przez ten okres poznaliśmy wielu wspaniałych nauczycieli,słuchaczy wraz z rodzinami. Uczestniczyliśmy w ich życiu a Oni w naszym.Nasi słuchacze zdowywają wyższe wykształcenie ,zmieniają kierunki zawodowe.

Od początku mieścimy się w kompleksie budynków Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinku. Od 20 lat posiadamy uprawnienia szkoły publicznej.

Pierwszym jej Dyrektorem do lutego 2005 roku był pan mgr Mieczysław Makowski, wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży, znakomity trener i nauczyciel w Szczecinku natomiast wicedyrektorem  i sekretarzem szkoły jest Pani Danuta Stankiewicz ,osoba życzliwa o wielkiej kulturze.

Słuchaczami naszego liceum były osoby dorosłe, które ukończyły 8 - letnią szkołę podstawową lub zasadniczą szkołę zawodową. Do tej pory wykształcenie średnie zdobyło około 800 osób a każda z nich jest dla nas powodem do dumy.

W szkole kierujemy się zasadą budowania atmosfery życzliwości i otwartości, zapewniamy słuchaczom wykształcenie średnie , pomagamy odkrywać zdolności, kształtujemy charakter i umiejętności osobiste, wspieramy w przekraczaniu własnych granic i możliwości . Zależy nam, aby nasi  słuchacze  stali się twórczymi i prawymi  teraz i w przyszłości.  Jako szkoła stawiamy sobie wymagania, aby nauczyciele pomogli słuchaczom odnaleźć pozytywną motywację do nauki, postawę pokory wobec swojej  i wewnętrzej siły, nauczyli odwagi i cenienia wartości słowa i prawdy, pomogli tym, którzy z różnych przyczyn mają problemy.

Jako szkoła stawiamy sobie wymagania, by nauczyciele pomogli słuchaczom odnaleźć pozytywną motywację do nauki, zapewnili życzliwą atmosferę do nauki, pomogli tym, którzy z przyczyn zarobkowych mają trudności z uczęszczaniem w 100 % albo na krótki czas przebywają poza krajem.

Dziś właścicielem szkół jest Dorota Kolasiński

Prywatne Liceum Ogólnokształcące Zaoczne dla Dorosłych w Szczecinku kieruje swoją ofertę do absolwentów po: ZSZ , 8 – letniej szkoły podstawowej proponując im zdobycie średniego wykształcenia w oparciu o 3 -letnie liceum albo 4-letnie po nowej 8-letniej SP lub osób z przeniesienia z innych szkół.

W zdobyciu wykształcenia

nie ma górnej granicy wiekowej

W zdobyciu piękna wewnętrznego-  też

11 zasad uczącej się  u nas osoby :

1. Uczę się dla Siebie, aby być świadomym swojej wartości ,
  2. Uczę się, dla rozwoju mojej Ojczyzny, bo jestem jej teraz potrzebny,
  3. Uczę się być gotowym do wyzwań i zmian- nawet jeśli coś mnie zaskoczy-lepiej/gorzej poradzę sobie ,
  4. Uczę się, aby być mobilnym na rynku pracy-jestem otwarty na nowości ,
  5. Uczę się, bo chcę  mieć pracę, utrzymać ją i być coraz lepszym i awansować,
  6. Uczę się, aby ludzie mnie szanowali,
  7. Uczę się ,bo odkrywam Siebie i Świat na Planecie Ziemia,
  8. Uczę się ,bo coraz bardziej poznaję współistnienie,
  9. Uczę się, bo Jestem ciekawski,
  10. Uczę się ,aby realizować finansowo swoje marzenia i cele.
  11. Uczę się budować w Sobie- JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO.

ostatnia dotatkowa

12.Uczę się ,aby lepiej rozróżniać co jest budujące i wartościowe dla mojego świata duchowego.