4-letnie Liceum Ogólnokształcące - po nowej 8 - letniej szkole podstawowej

NOWOŚĆ  LO w 4 lata !!!

Jeśli jesteś po NOWEJ  8-letniej  Szkole Podstawowej, ta wiadomość do Ciebie

zapisz się na wyższy semestr do A2 od lutego 2020r.

Szkoda czasu na oglądanie się za innymi , trzeba iść na przód.

Prowadzimy po raz pierwszy 4-letnie kształcenie po nowej 8-letniej Szkole Podstawowej. Taka szkoła to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i samodzielności , świadczeń ZUS i innych oraz codziennych obowiązków domowych i zawodowych.

• Mamy ciekawą ofertę edukacyjną zarówno dla ludzi młodych jak i dojrzałych. Współczesny świat rozwija się w bardzo szybkim tempie dlatego posiadane obecne wykształcenie przestało być postrzegane jako podstawa zatrudnienia przez całe życie. Coraz częściej osoby dorosłe podejmują naukę właśniepo to, by móc konkurować z ludźmi młodymi,a także być przydatnymi w rodzinie i społeczeństwie.
  • Na zajęciach w naszym liceum panuje miła i rodzinna atmosfera, która pozytywnie oddziaływuje na wszystkich słuchaczy- zarówno tych młodszych jak i starszych. W naszej szkole zawsze można liczyć na wyrozumiałość i kompetencje nauczycieli oraz solidne przygotowanie do matury.
  •  To szkoła dla dorosłych kształcąca w formie zaocznej, której ukończenie umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzłości po zdaniu egzaminu maturalnego. Dzięki temu możliwe jest kontynuowanie nauki w szkołach policealnych oraz na studiach wyższych.

Liceum Ogólnokształcące 4-letnie przeznaczone jest dla osób, które:

• ukończyły nową 8-letnią szkołę podstawową lub chodzą do LO ,Technikum,Branżowej szkoły,

Nauka w liceum podzielona jest na 8 semestrów - każdy semestr kończy się egzaminem semestralnym. Wszystkie przedmioty zdaje się w formie ustnej, a z j.polskiego, j.obcego, matematyki w formie pisemnej. Aby można było przystąpić do egzaminu konieczne jest pozyskanie pozytywnych ocen z  każdego przedmiotu, oraz 51% frekfencji z tego przedmiotu.

Zajęcia odbywają się w formie wykładów i konsultacji średnio 2 razy w miesiącu.

• w piątek (16:00-20:00)
  • w soboty (8:00-17:30) - z przerwą na obiad

Liceum posiada uprawnienia szkoły publicznej - w związku z czym szkoła wydaje świadectwa państwowe

Kadra dydaktyczna to nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje w nauczaniu przedmiotów objętych programem nauczania wytyczonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej .

Przedmioty obowiązkowe:

• j. polski,
  • j. angielski,
  • matematyka,
  • historia,
  • biologia,
  • geografia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • wiedza o społeczeństwie,
  • podstawy przedsiębiorczości,
  • technologia informacyjna.

Dodatkowo każdy słuchacz może bezpłatnie uczęszczać na zajęcia z drugiego języka obcego (pod warunkiem, że utworzy się równoległa grupa z obowiązkowym językiem obcym – innym niż j. angielski).

Do matury może przystąpić każdy, kto ukończył nasze liceum. Matura odbywa się w budynku szkoły, w miesiącu maju wg harmonogramu ustalonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.(OKE).

Podejmując naukę w naszej szkole słuchacze zyskują:

• nowe możliwości rozwoju,
  • dostęp do wiedzy,
  • solidne przygotowanie do twórczej pracy.

Zapraszamy kiażdego, kto chce się uczyć, ukończył lub ukończy w tym roku 18 lat.

Nie ma górnej granicy wiekowej !